AKTUÁLNĚ       

  

23.12.2017 

Vážení a milí návštěvníci těchto stránek, jistě jste si všimli, že zde dlouho nebylo nic nového. Letošní rok byl hodně náročný a tak nezbývalo času na nějaké psaní a vkládání čehokoliv na webové stránky. Vesmír nám do života přinášel silné energie, které nás mnohdy dost nekomformním způsobem připravovaly na změny, které v přištím roce přijdou. Ráda bych Vám tedy alespoň popřála krásné Vánoce a příjemný a požehnaný rok 2018. 
 
Obrázek jsem pojmenovala SVATÁ TROJICE i když nás vibračně čeká rok dvojky :)
 
 
 
8.12.2017 
U nás ve škole proběhla Mikulášská besídka, příprava byla náročná, spolupráce zúčastněných  příkladná, děti byly moc šikovné, rodiče, babičky a dědečkové spokojeni a pyšní na výkony svých ratolestí :) Pořadem provázeli andílci Terezka a Stelinka s čertíkem Vašíkem a dva úžasní moderátoři ze 7.A Olivie a Kryštof. Moc všem za spolupráci děkuji. 
Mám tu pro Vás jednu fotku :)
 
 
 
 
 
 
 
 

3.2.2017                                                                                                                                                                                                                       Vážení návštěvníci těchto stránek, od 1.1. 2017 vždy v pondělí a ve čtvrtek, mne najdete v masérně na Malém náměstí v HK, v centru Abeceda poznání ( www.abecedapoznani.cz)Nabídku masáží, terapií a vše podstatné najdete zde v rubrice Masáže a  na stránkách Abecedy v rubrice Welness :). Přijďte si odpočnout a zrelaxovat své tělo i mysl. Objednávat se můžete telefonicky a já se moc těším na Vaši návštěvu. 

                                    

 

10.1.2017

Vážení a milí, jistě jste na těchto stránkách zaznamenali příběh tohoto stromu. Ještě poměrně nedávno to byl nádherný zdravý Buk lesní, více jak 200 let starý, dominanta místního zámeckého parku. Byl to náš strom, chodili jsme k němu s dětmi z Klubu indigáčků, byla to chlouba města, strom, který měl být navržen na památný, říkali jsme mu s kamarádkou Ewa (posvátný strom života z filmu Avatar) . Bohužel došlo k tomu, že byl v roce 2015 naprosto nepochopitelně poražen, přesto, že na jeho záchranu bylo vyvinuto poměrně velké úsilí mnoha občanů města. My s dětmi z Klubu indigáčků jsme psali petici (najdete ji zde na stránkách i můj článek, jako reakci na jeho zkázu). Dlouho bylo jeho torzo ponecháno osudu, nakonec ten ubohý pahýl dostal takovýto " slušivý klobouček " . Chodím kolem toho nešťastníka poměrně často, ale to, co jsem viděla v neděli, kdy jsem šla naposledy kolem, mě naprosto ohromilo a vehnalo slzy do očí. Nejsem si jistá, zda to na fotografii uvidíte taky, ale já tam vidím přesmutnou tvář, po které se koulí slza, nešťastnou zdegradovanou bytost, která jakoby říkala, co jste mi to udělali, vypadám jako muchomůrka.....takto jsme se my lidé odvděčili přírodě a tomu úžasnému stromu, který po 200 let přinášel radost a krásu obyvatelům tohoto města. Byl jedinečný a možná si to mnozí neuvědomují, ale pro tohle město moc důležitý. 

 

22.12.2016

Vážení a milí, jsme na konci náročného transformačního roku, pro mnohé plného zvratů a změn. Rok to byl krásný, ale poněkud neklidný, teď nás čeká snad stabilnější období, kdy se nové energie a změny budou ukotvovat do hmoty a projeví se v realitě našich životů. 
Přeji Vám tedy mnoho štěstí, odvahu, vnitřní sílu a otevřené srdce. Užijte si v klidu a lásce Vánoční svátky a do roku 2017 vstupte s nadějí, radostí a lehkostí, vědomí si toho, co se děje, kam směřujete a jaké jsou Vaše záměry :) 
 

 

11.12.2016

Přidala jsem na stránky novou rubriku a to Masáže. Ano, už je to tak, od 1.1.2017 nabízím své služby v oboru masérka a to na Malém náměstí v Hradci Králové v Abecedě poznání, najdete mne tam vždy v pondělí a ve čtvrtek. Těším se na Vás. 
 
29.11.2016
Zdravím :) do rubriky Fotky jsem přidala ty ze setkání s Luisou Muratori, tak se podívejte. 
 
30.10.2016
Dobrý den milí návštěvníci mých stránek, jak jste si jistě všimli, už dlouho se na stránkách nic nedělo, to ale neznamená, že se nic nedělo v mém životě. Všichni víme, že rok 2016 je rokem devítkovým a tedy rokem ukončení, to proto, že rok 2017 má být rokem nových začátků. Procházíme procesem Transformace a to na všech úrovních, tedy transformací procházíme i my a naše životy, skončil čas Magie a nastal čas Světla a Lásky. Kdo ví, tomu je jasné o čem mluvím. Já za sebe opravdu musím potvrdit, že tento rok je pro mne ukončující, ukončilo se mnoho projektů mého života, nastalo mnoho změn, na druhé straně jsem se musela mnohému naučit, abych mohla v příštím roce začít jinak. Vystoupila jsem zřejmě z karmického kruhu a nastoupila cestu duše. No jednoduchý proces to tedy není :) Transformací samozřejmě projdou i tyto webové stránky, tak mějte prosím trpělivost, všechno se postupně dozvíte :)                                                                                    Ale alespoň pár střípků Vám dlužím....Tak především v říjnu začala další pohádková sezóna v našem loutkovém divadélku a to 16.10. pohádkou Dvě Maričky. Také jsme pohádku odehráli na loutkovém festivalu Rolnička, který se každoročně koná v Úpici, kde máme loutkářské přátele. Jaké se udály změny v našem loutkovém divadle (protože transformace zuří opravdu všude) se dozvíte na stránkách divadla : www.loutkysmirice.webnode.cz. V rubrice Texty, zajímavosti najdete můj nový článek Transformace ženy, článek je i na webových stránkách časopisu Ve hvězdách, který vydává můj kamarád Roman Zahrádka. Nějakou záhadou osudu jsem se také dostala do knihy Léčení pohybem, cesty ke zdraví (bližší info www.rehabilitace-zdravicko.cz), kterou napsala má přítelkyně Zuzanka Beranová. Kniha vyjde v nejbližších dnech a já už se moc těším na setkání se Zuzankou a jejími přáteli při jejím křtu v Krnově. Čeká mne také setkání s italskou vědmou Luisou Muratori, takže jak vidíte, opravdu se nenudím a to jsem na sebe neprozradila zdaleka vše, to ostatní má ještě čas :) Přeji Vám příjemné podzimní dny, vyplňte je tak jako já procházkami barevnou přírodou, setkáními s milými lidmi, tvořením...hlavně nepropadejte panice z těch bláznivých událostí kolem nás a udržujte si své vnitřní světýlko, aby jste se mohli později napojit do sítě a rozsvítit svět kolem sebe :) Aby Vám to lépe šlo, posílám Vám jednu ze svých mandalek :)
 
                                                                    
 
8.5.2016
Dobrý den, zdravím návštěvníky svých stránek v tento krásný májový den :) V rubrice Indigové děti - Poradna - Otázky a odpovědi najdete nově emailovou korespondenci s těmii, kteří potřebovali najít odpovědi na své otázky. Publikovala jsem ji hlavně proto, že tam najadete obecné odpovědi na Vaše otázky ohledně dětí nové doby, jak se teď nově říká :) Odpovídám často na stejné otázky, tak proto.Samozřejmě, že vše je publikováno se souhlasem těch, kterých se to týká.
V našem loutkovém divadýlku jsme ukončili sezonu, přes léto se budeme věnovat úklidu, opravám loutek a dalším potřebným věcem, na které není během sezóny, kdy hrajeme čas. Ale ze všeho nejdříve se sejdeme a opečeme si něco dobrého jako odměnu za svou práci, která byla myslím v této sezóně víc než úspěšná a my z toho máme velkou radost :) 
Užívejte si sluníčka, kvetoucí přírody, buďte na sebe hodní, nejen na sebe navzájem, ale hlavně na sebe sama  :)
 
10.4.2016
Po delší odmlce, jen pár informací. V pátek 15.4.2016 ve 20 hod proběhne veřejná generálka hry Zlatovláska v našem loutkovém divadle, aby i diváci z řad dospělých měli možnost užít si pohádku. V neděli pak zahrajeme Zlatovlásku pro děti v obvyklém čase, tedy ve 14.hod, bude to poslední představení sezóny, tak si ho nenechte ujít. Zlatovlásku jsme nacvičili jako obnovenou prémiéru pro oslavy 90.tého výročí vzniku Loutkové scény ve Smiřicích, které proběhly 30.a 31. ledna 2016. Jejich součástí byly i dny otevřených dveří s výstavou k historii divadla, oslavy se povedly a my měli radost, která nás motivovala k další práci. 
V menu najdete nově ladičku čaker, přišla jsem k tomuto obrázku náhodou, když si jeden můj kolega z divadla vytvářel barevné spektrum pro nějakou grafickou práci, nejspíš pro plakáty do divadla, já zjistila, že je to dokonalá ladička. Tak pokud se chcete vyladit, najděte si tu barevnou krásu a nechte ji na sebe pár minut působit :) 
Během pár teplých dnů se vyklubalo jaro a my můžeme s dětmi z kroužku opět ven do přírody a našeho oblíbeného parku. Radost nám kazí jen pohled na torzo našeho oblíbeného stromu Buku lesního, který byl z mně nepochopitelných důvodů pokácen a to ještě podivným způsobem (za strom jsme psali s dětmi petici v roce 2012 - najdete ji též na mých stránkách). Vysoký pahýl je překrytý igelitovou folií, což nevěstí nic dobrého a my s dětmi zjistili, že přesto, co se stalo, strom je stále živý, bohužel mu není umožněno dýchat a obrazit....já se k té události vyjádřila v textu, který najdete v rubrice TEXTY pod názvem Co všechno se taky může stát. 
Přeji všem krásné jarní dny plné energií změn a přislíbů toho, že začneme sklízet co jsme v minulých letech zaseli, tak jak se uvádí v astrologických a energetických předpovědích na rok 2016.
 
5.1.2016
Nová rubrika : Enkaustika - obrázky které fungují. Tady najdete mou enkaustickou tvorbu, obrázky tvořené jen tak pro radost, ale i obrázky tvořené na zakázku se záměrem pro určitého člověka. S technikou enkaustiky (malování horkým voskem a žehličkou) mě kdysi seznámila má kamarádka, která dnes tvoří úžasná orovská plátna nabitá energií.To, že obrázky energeticky fungují je jakási přidaná hodnota, která se objevila tak nějak přirozeně a sama postupem času. Jak to vím ? Především z ohlasů a zpětné vazby jsem zjistila, že obrázky, které jsem buď darovala, nebo které jsem vytvořila jako dárek pro určitou osobu, prostě pracují a fungují. Nahlédnout a přesvědčit se můžete v galerii Energetické obrázky :-) Pokud vzbudí Váš zájem, nebo se budou prostě jen líbit, může být některý i pro Vás...
 
23.12.2015 
Milí přátelé, přeji Vám krásné Vánoce plné klidu a příští rok mnoho štěstí a radosti. Nezapomínejme, že život je krásný, křehký a pomíjivý jako ta sněhová vločka, buďme v něm tedy plně přítomni a vnímejme opravdu každičký okamžik, nebude se už nikdy opakovat....S úctou a láskou Věra K. 
 
29.11.2015
Zdravím Vás všechny v první adventní neděli, připravila jsem pro Vás malý vánoční dárek v podobě dárkového poukazu na relaxační terapii Reiki, poukaz můžete zakoupit jako dárek pro své blízké za 300,- Kč (kontakty na mne najdete zde na stránkách). Další novinka je, že jsem si vyhradila čas vždy ve čtvrtek po 15 hodině, abych Vám mohla být k dispozici buď pro konzultace, nebo prostě to, co budete potřebovat. Prosím ale, domluvte si schůzku se mnou předem telefonicky, nebo e-mailem. No a ještě jedna novinka, co nejdříve se budu snažit dát na stránky své enkaustické výtvory (pravděpodobně to ale stihnu až o vánočním volnu). Energetické obrázky jsem začala tvořit, protože mne to nesmírně baví, udělala jsem obrázky přímo na míru pro některé z Vás a energeticky fungují, proto jsem se rozhodla věnovat se i tomuto, pokud mi to čas dovolí a moc se na to těším :) V neděli 6.12. zvu Vás a hlavně Vaše děti na mikulášské představení našeho loutkového divadla pohádku Perníková chaloupka, začínáme jako obvykle ve 14.hodin. Přeji Vám příjemný adventní čas bez zbytečných starostí a obvyklého předvánočního shonu, udělejte to letos zkrátka jinak  :)
 
25.10.2015
Dostala jsem do emailu zajímavý článek o indigových dětech, tak se moc ráda o něj s Vámi podělím, odkaz na něj najdete v rubrice Indigové děti - Zpravodaj z kroužku. Dostala jsem ho od p. Věrky Klucké, s kterou jsem se seznámila minulý týden na její zajímavé přednášce v Jaroměři. Má nejen podobné jméno jako já, má stejný kroužek jako já, přibližně stejnou dobu jako já, pracuje s dětmi jako já a dělá ještě spoustu jiných zajímavých věcí, tak si ji když tak najděte na netu :) 
 
16.10.2015
Dnes jsem měla příjemný, ale hlavně klidný a tichý den, za který jsem velmi vděčná :) Využila jsem ho k odpočinku těla i duše, k domácím pracem, ale i k inspiraci a vstřebání nových informací a energií, dokončila jsem také slíbený článeček, je trochu kontroverzní a nešikovně napsaný, ale jinak to zkrátka nešlo. Opět jde o informace důležité pro mne, není tedy třeba se ztotožňovat s tím, co píšu, ale třeba jste se někdy setkali s podobným názorem. Najdete ho stejně jako předešlou úvahu v rubrice Texty.
 
14.10.2015
Zdravím Vás lidičky :) jen pár důležitých informací. V pondělí 5.10. začal další ročník kroužku Klub indigových dětí, nastoupilo 8 dětí ve věkovém rozpětí od 5. do 12 let, těšíme se na společně strávený čas a já doufám, že se dětem bude v kroužku líbit a budou chodit rády. Podrobnější informace o tom jak se nám daří najdete průběžně v příslušné rubrice. V neděli 11.10. jsme zahájili letošní divadelní sezónu pohádkou Dvě Maričky, další program a dění v loutkovém divadle můžete sledovat na webových stránkách divadýlka. Napsala jsem pro Vás malou úvahu, jen myšlenky, které mi běžely hlavou při jedné nedávné projížďce na kole. Ještě mám pro Vás jeden text, ale ten už dnes nestihnu, tak zase příště :) Přeju Vám krásné říjnové dny, energie by měly být víceméně příjemné i když velmi silné, tak se opatrujte a zvolněte, tělo se bude chystat na zimu, bude zpomalovat a zvykat si na šero a chladno, tak s ním mějte soucit a nezapomeňte, že světlo je všude kolem Vás, jen je třeba zaměřit na něj svou pozornost, abychom ho nepřehlédli :)
 
2O.9.2015
Dobrý den, zdravím všechny návštěvníky. Prázdniny a čas dovolených nám skončil. Já si užila minulý týden pár dní u moře a bylo to opravdu báječné . Teď mi začíná obvyklý kolotoč, tak jako mnohým z Vás :) V měsíci říjnu začne opět kroužek pro děti a já už se na to moc těším, tak pokud máte zájem, nahlašte své děti v DDM. V neděli 11.10. bude také první představení v našem loutkovém divadélku pohádka Dvě Maričky. Přeji Vám příjemné dny, počasí nám stále ještě přeje a tak můžeme do podzimu vykročit nabití sluníčkem a příjemnými zážitky z prázdnin. 
 
1.8.2015
Vážení a milí, vzhledem k tomu, že jsem nedávno dostala celkem slušnou lekci o sebehodnotě a že tyto lekce byly u mne dlouho častým hostem, popracovala jsem na tomto tématu. V rámci této práce jsem se důkladně zamyslela nad tím, kolik úsilí, energie, času, prostředků, svého životního prostoru a v neposlední řadě i trpělivosti mého manžela musím vložit do toho, abych byla schopná zodpovědně a dobře pracovat pro Vás. K mému údivu jsem zjistila, že jsem opravdu v mínusu a že ty lekce byly oprávněné. Učinila jsem tedy pro mne velmi nelehké rozhodnutí a nově nastavené ceny najdete na svých obvyklých místech. Děkuji za pochopení. 
 
25.7.2015
Zdravím Vás v podvečer svatojakubské noci a přeji krásné letní dny. Četla jsem nedávno článek o tom, že se dnes otvírá další transformační brána, která přinese velmi silné harmonizující energie, takzvaná Lví brána (slunce bude ve znamení Lva a lev jak známo má sílu) uzavírá se 8.8. Tak ať už tomu věříte, nebo ne, přeji Vám aby toto období bylo pro Vás příjemné, přínosné a inspirující. Můžete to podpořit třeba tím, že budete na sebe i své okolí milí, budete odpočívat, zdravěji jíst, pobývat v přírodě, zkrátka naslouchat svým potřebám. Nenechte se ale zmást slovem " harmonizující", protože když chce Vesmír něco uvést do rovnováhy, obyčejně to bývá pěký mazec, tak ať nejste překvapeni tak jako já včera :)) Mimochodem jsem dnes taky napsala jeden nový článeček a to o hledání sama sebe, který pokud si ho tedy chcete přečíst, najdete v rubrice Texty, zajímavosti.... Chtěla bych Vám taky poděkovat za Váš zájem o mou práci, především o kurzy Reiki, mám vždy velkou radost z toho, že se najde připravený žák, který chce pracovat s tímto systémem a cítím velkou zodpovědnost. Ale také o mé energetické masáže, které nastartují samoléčící schopnosti Vašeho těla. Třeba jen tím, že zharmonizují Vaše čakry a doplní energii tam, kde se jí nedostává, nebo ji přesune do míst, kde je jí příliš, kde se hromadí vlivem blokád v energetických drahách. Využívám k tomu nejen systém energie Reiki, ale i Ruce světla, polodrahokamy, tělové svíce apod. Vážím si Vaší důvěry, se kterou se na mne obracíte, ať už jde třeba jen o radu :) Díky a hezké léto.
                                                                                                                                                                                                              obrázek zdroj: internet
 
 
7.6.2015
Zdravím všechny návštěvníky těchto stránek :) konečně jsem se dostala k tomu, abych sem dala fotky z našeho ukončení kroužku indigových dětí. Přespali jsme v budově školy, v místnosti ve které se scházíme a skvěle jsme si s dětmi užili večer. Tak se můžete podívat :) Fotky najdete v rubrice Indigové děti, zpravodajství z kroužku.Taky mám pro Vás fotku z jednoho příjemného podvečera tohoto týdne, kdy jsem sekala trávu na naší zahradě a všimla si pavučinky ozářené zapadajícím sluníčkem, tak jsem běžela pro foťák a vyfotila to. Nejenže pavučinka je krásně duhová, ale všimněte si i kruhového útvaru v levém dolním rohu s čímsi uprostřed, vypadá to jako chmýříčko, možná to bude nějaká tajemná bytůstka, taková co nás provází v našich šťastných chvilkách. Můžete tomu věřit, nebo ne, to je jenom na Vás :)
 
 
26.5.2015
Vážení a milí, čas ubíhá rychleji a rychleji a já jen doufám, že se v tom ubíhajícím čase máte tak, jak chcete a jak je Vám libo :) Májové dny jsou víceméně příjemné, příroda má silné energie lásky a květu, které jdou svou silou dál, do energií zrodu a plození, prostě zázrak :)                          Chtěla jsem se s vámi podělit o úžasná životní pravidla, která vytvořila jedna má žačka z kroužku - Kája, opravdu stojí za to, aby jste si je přečetli, najdete je v rubrice Indigové děti - Zpravodaj z kroužku. Kroužek se nám chýlí ke konci a tento pátek nás čeká závěrečná hodina, už tradičně přespíme v budově DDM a uděláme si kouzelnou noc plnou her, povídání, čtení a dobré nálady, určitě si dáme taky něco dobrého na zub. Samozřejmě, že se potom s Vámi podělíme o zážitky :) najdete je opět na těchto stránkách.                                                                                       Loutkové divadélko ukončilo sezónu v dubnu pohádkou Vodníkova Hanička a nyní se v divadélku pilně pracuje. Malujeme v zázemí divadélka a to je spojeno i s vyklízením nepotřebných věcí a poté s úklidem a čistotou. Uděláme tak prostor pro nové energie a jejich proudění, snad to příští sezónu zaznamenáte i Vy diváci :) V roce 2016 Loutkové divadlo ve Smiřicích oslaví 90 let činnosti a to je důvod k oslavám. Přeji příjemné dny všem :)
 
23.2.2015
Krásný den všem, máme za sebou únorové silné novoluní ( což mnozí pocítili na vlastní kůži ) ale s novými konstelacemi, které ohlašují nové začátky :) Můžeme se konečně trochu nadechnout a s březnem a jarními energiemi nových počátků začít opět tvořit. Přidala jsem na stránky pár fotek z mého kroužku, najdete je v rubrice Indigové děti - zpravodaj z klubu. Jsou z hodin, kdy si studentka pedagogiky dělala u mne v kroužku praktickou část své maturitní práce. Taky bych Vás chtěla pozvat do našeho loutkového divadélka, v neděli 1.3.2015 ve 14.hod. zahrajeme obnovenou premiéru pohádky Popelka. Dalo nám to tentokrát dost práce, tak se přijďte podívat :)
 
25.1.2014
Zdravím :) do rubriky Jiné odkazy jsem pro Vás přidala www stránky své kamarádky Aglai (Markéty Kočkové), kde se můžete seznámit nejen s jejími nádhernými energetickými obrazy vytvářenými technikou zvanou enkaustika, ale také s jejím novým projektem Slunce, které svítí pro všechny, který se právě rodí za pomoci jejích přátel.                                                                                                                                 Také jste si jistě všimli, že jsem vyměnila mandalku v záhlaví za jinou. Je to moje oblíbená, kreslila jsem ji v naprosté jednotě s Vesmírem a sama se sebou. Byl čas na změnu, tak snad se Vám bude líbit stejně, jako ta předešlá :)
 
 
27.12.2014
Napsala jsem pro vás textík s názvem REALITA, který celkem vystihuje můj rok 2014..najdete v rubrice TEXTY, ZAJÍMAVOSTI..Věřím, že pro mnohé z Vás byl tento rok stejně náročný jako pro mne a poprvé se těšíte na ten následující, aniž by Vám vadilo, že ten čas tak letí.... :) Snad v něm najdete informace a inspiraci i pro sebe, což je ostatně jeden z důvodů, proč zde takové texty pro Vás píšu a jsem v nich tolik otevřená. Děkuji, že mé otevřenosti nezneužíváte. S láskou V. 
 
 
21.12.2014 
Zdravím Vás všechny v den zimní rovnodennosti :) Chci popřát krásné Vánoce, plné lásky, klidu a harmonie a do roku 2015 vykročte zpříma, odpočatí, vyrovnaní, očištění a s úsměvem :)
 
 
 
 
 
 
18.11.2014
Potkali jste někdy skřítka ??? Já ano, křenil se od ucha k uchu, byl moc fajn a taky příjemně voněl :) 
 
 
16.11.2014                                                                                                                                                                                        
Dle zákonů této republiky, byla jsem nucena doplnit si vzdělání, abych mohla pracovat jako vedoucí kroužku při DDM.Součástí studia bylo i napsat seminární práci o tom, co dělám. Můj tatínek vždy říkal, že všechno zlé je pro něco dobré a musím říct,že se to v mnoha případech potvrzuje. V tomto případě také, neb jsem se v té práci zamyslela nad tím, co dělám a proč. Myslím, že má seminární práce, je celkem zdařilá,mysleli si to i ti, co ji hodnotili a tak jsem se rozhodla uveřejnit ji na svých stránkách, najdete ji v rubrice INDIGOVÉ DĚTI. V neděli 7.12.2O14 budeme hrát v našem loutkovém divadýlku pohádku O perníkové chaloupce spojenou s mikulášskou nadílkou, tak určitě přijďte :)) Přeji Vám příjemné podzimní dny plné radosti a pohody :)
 
 25.10.2014
Se začátkem října začal opět v DDM kroužek pro děti s názvem Klub indigáčků, který už letos běží 7 školní rok. Moc jsem se na děti těšila. Abych mohla kroužek vést, musím si dle zákonů této země doplnit vzdělání, ale to mi vůbec nevadí, protože já se učím ráda, tak to snad zvládnu :) S podzimem začala sezóna loutkovém divadýlku a to 5. října pohádkou Vodníkova Hanička. Další tentokrát dvojpohádku, o Pyšné base a Kašpárek vaří živou vodu, budeme hrát pravděpodobně v neděli 9. listopadu. Jinak se nám blíží konec roku a já se přiznám, že se tentokrát docela těším, ten letošní mi připadá po všech stránkách velmi náročný, téma Láska a Pravda nutí jednoho udělat si v hlavě, srdci, kolem sebe i v životě pořádek a to není vždy jen tak :) Je to o rozhodnutích, změnách a zodpovědnosti, samé nepopulární záležitosti...co si budeme povídat :) Přeji Vám krásný podzim, buďte napojeni na sebe, komunikujte s ostatními láskyplně a nenechte se zastrašit a obalamutit tím prapodivným světem okolo Vás :)
 
14.9.2014

Vážení a milí návštěvníci mých stránek. Děkuji za Vaše připomínky a reakce,  jež jsou vždy pro mne velkým přínosem a ponaučením. Jsem člověk velmi vnímavý a velmi otevřený, což je mi v mnoha případech spíše ke škodě, než k užitku. Takové jsou zřejmě i mé texty, které vychází z mých osobních pocitů a zkušeností a vznikají většinou v momentě, kdy odhalím nějaký obecně platný vzorec, o který se s Vámi chci podělit. Jde o můj úhel pohledu, o mé vidění světa o mou pravdu, se kterou nemusíte souhlasit. Podle jednoho z vesmírných zákonů, zákona rezonance se tedy může stát, že některé texty Vás osloví, ať už v dobrém, či zlém. To podle toho, jak jste momentálně naladěni, zarezonují s Vámi. Chtěla bych jen připomenout, že autor je vždy zodpovědný za to, co napsal, nikoli za to, jak se čtenář cítí, když to čte.

6.7.2014
Poslední dobou se nestačím divit,co všechno se okolo mne děje. A protože vše souvisí se vším, tak jsem si to nějak dala do úvahy a napsala jsem pro Vás textík do rubriky TEXTY. Je o černé a bílé magii, neb svět se nám nějak čím dál víc polarizue. Kdo ví jak to všechno je, ale opět mi to zapadá do mé skládačky, podotýkám znovu do mé, takže druhým to zapadat nemusí :)) To ale nevadí, přečíst si to můžete. Přeji všem krásné léto a příjemné prázdninové dny :)
 
25.6.2014
Dnes jsem našla na netu zajímavý článek, který jsem si dala do jakýchsi, podotýkám, že vlastních souvislostí. Natolik mne to zaujalo, že se o to chci podělit. Takže v rubrice TEXTY najdete text nový, s názvem MOJE OTÁZKA a již zmíněný článek z webu Novinky.cz. Jde o Vesmírné záležitosti a kvantovou fyziku, která je to nejzajímavější, co již dlouho objevuji. Nedávno jsem např. četla knihu, kde se uvádí, že Anděl je vlastně fyzická veličina :) Mnoho dříve zavedených teorií padá, objevují se nové a ty krásně korespondují se zkušenostmi lidí, kteří pracují s energiemi. Toť můj osobní poznatek, nikomu ho nevnucuji a možná se někteří pousmějí nad mou naivitou, neboť to dávno vědí.... ať si, já to mám tak a nic s tím nenadělám :-)) Uvádí mne do vytržení, jak mi vše do sebe zapadá, tak buďte ke mně prosím shovívaví :-))  Děkuji
 
15.6.2014
Milí přátelé, Klub indigáčků pro letošní rok skončil a ukončili jsme ho výrobou lapače snů, aby se nám o prázdninách hezky spinkalo. Děti se v tomto roce učili znát hlavně sami sebe a svou energii, aby dokázali využít, co dostali do vínku od sudiček. Nově také v rubrice TEXTY najdete dopis, určený někomu, kdo ví. Je trochu podivný, ale měla jsem pocit, že sem patří a třeba dostanu i odpověď, kterou hledám a najdu nové přátele. Ještě se pokusím přidat nějakou fotku a nějaké další moudro od indigáčků. Chystám si seminář pro cestu do Krnova k přátelům a jde mi letos opravdu pomalu, díky práci na sobě, za což se do Krnova omlouvám :) Jinak přeju krásné prázdniny a hodně příjemných prázdninových a dovolenkových zážitků :))
 
18.5.2014
Zdravím pravidelné i náhodné návštěvnÍky mých stránek. Nevím jak Vy, ale já mám chvílemi pocit, že rok 2014 je rokem zápasu o duši.Ti kdo ho nevyhrají, dobrovolně odchází, ti ostatní jsou podrobeni prověrce, zda v tom co právě žijí, je obsažena PRAVDA a LÁSKA. Přidala jsem pro Vás do rubriky texty, něco k tématu PRAVDY A LÁSKY a taky krátký postřeh ze života s názvem MALÁ NIRVÁNA a malou poučnou zpověd DOPIS VESMÍRU. Tak si můžete počíst a pokud Vás téma osloví, budu ráda za Vaše názory a  postřehy :)
 

27.3.2014

Zdravím všechny jarním pozdravem :) Přidala jsem nějaká moudra mých indigáčků (Indigové děti/zajímavosti/moudra). V neděli 13.4.2014 sehraje naše loutkové divadélko v této sezóně poslední pohádku pro děti Kašpárek a ježibaba. Ale pokud vše dobře dopadne a elementálové nám budou nakloněni, ani dospělí nepříjdou zkrátka. Hru Kašpárek a ježibaba sehrajeme i v provedení pro dospělé (9.5.2014 ?) více na www.loutkysmirice.webnode.cz .           Mám připravené i nějaké texty, které by mohly být zajímavé či inspirativní, ale ještě musí zrát...

12.2.2014

Milí přátelé mých stránek, zvu Vás do našeho loutkového divadélka na neděli 16.2.2014 na pohádku Perníková chaloupka. V úterý 25.2.2014 mám přednášku ENERGIE DĚTÍ v cyklu Kamínky u Renáty Smotlachové v MŠ Holohlavy, tak pokud Vás toto téma zajímá, můžete taky zajít. No a našla jsem nějaká moudra, některá jsem kdesi potkala, některá pocházejí z mých meditací a tak jsem se rozhodla podělit a najdete v rubrice Texty,zajímavosti

4.1.2014

Milí návštěvníci mých stránek, zdravím Vás v roce 2014 a přeji úspěšné a šťastné kroky na Vaší cestě. Mám několik informací, které Vám chci předat. V rubrice TEXTY, ZAJÍMAVOSTI jsem pro Vás zaznamenala zajímavé OTÁZKY A ODPOVĚDI z mého rozhovoru o věcech mezi nebem a zemí, taky jsem dokončila již dříve připravený článeček UZEL ŠTĚSTÍ, kde najdete i pár fotek. Další informací je moje chystaná přednáška ENERGIE DĚTÍ, která by měla být 25.2.2014 v rámci cyklu Kamínky u Renáty Smotlachové v MŠ Holohlavy. No a taky něco pro příznivce loutkového divadla - pohádku KAŠPÁREK A JEŽIBABA sehrajeme v neděli 19.1.2014 v obvyklou dobu ( pro bližší informace o divadélku a programu sledujte www.loutkysmirice.webnode.cz).


 

21.12.2013

Milí přátelé, hledala jsem ve svém archívu nějakou fotku se zimním motivem, ze které bych pro Vás vytvořila PFku, až jsem našla tyto krásné ledové květy. Je v nich myslím dost symboliky. Svět kolem nás je někdy dost hrubý a studený a musíme v něm mnohdy skrytou krásu hledat. Důležité je, že ji stále nacházíme :) Chtěla bych Vám tímto poděkovat za Vaši přízeň, podporu a zájem. Popřát Vám příjemné prožití vánočních svátků a do roku 2014 mnoho zdraví, štěstí, lásky, radosti a splněných snů....Zvláštní dík patří lidem, kteří letos prošli mými kursy či navštívili mé přednášky, se kterými jsem měla tu čest se seznámit a kteří obohatili můj život a učili mě mimo jiné i pokoře a lásce, děkuji Vám. 


 

25.11.2013

Okna v divadýlku jsou vyměněna, pavučiny vysmejčeny a můžete se těšit v neděli 1.12.2013 na pohádku Honza Pecivál, po které bude následovat tradiční mikulášská nadílka. Těšíme se na Vás :)

25.11.2013

Moje kamarádka může v klidu spát, nic nezákonně ani neoprávněně neposkytuji. Přesto jsem provedla drobné úpravy, aby nedocházelo k nedorozuměním.

22.11.2013

V rubrice TEXTY si můžete přečíst něco o energiích letošního podzimu. Možná to někoho uklidní :)

19.11.2013

Mikulášské představení v našem loutkovém divadýlku by mělo proběhnout v neděli 1.12.2013, pokud bude dokončena výměna oken. My věříme, že bude a pohádka Honza Pecivál se Vám bude líbit. Začátek je jako obvykle ve 14. hod.

15.11.2013

Byla jsem kamarádkou upozorněna na skutečnost, že zde nabízím kurz, na který zřejmě nemám oprávnění. Což může být i pravda, neb nemám právní vzdělání a mohla jsem tedy pochybit. A protože nemám jistotu, ale mám zodpovědnost, musím si oprávněnost tohoto upozornění ověřit. Nerada bych poškodila své jméno a zejména jméno své učitelky Darji Havelkové . Proto minimálně do doby, než celou záležitost vyřeším, zde nabídku na tento kurz už nenajdete. Svým příznivcům děkuji za pochopení a kamáradce za upozornění :-)

08.09.2013

Jak jste si milí navštěvníci mých stránek jistě všimli, celé prázdniny jsem se pěkně poflakovala a užívala si sluníčka. Přes veškeré mé plány, jak se stránkám budu věnovat, na to nějak nedošlo a je čas to napravit :)) Ale myslím, že to nikomu moc nevadilo, protože prázdniny jsou prostě prázdniny a ty si máme užívat venku na sluníčku, u vody, v přírodě a ne sezením u počítače. Doufám, že jste si je všichni užili tak příjemně jako já :)

A teď pár informací :  Klub indigových dětí začne letos v pondělí 7. října a budeme se scházet opět od 16 hod v DDM. Moc se na děti těším :) Podařilo se mi navázat kontakt s jednou paní, která má taky kroužek pro Indigáčky a tak už se těším, až se sejdeme a popovídáme si a předáme si zkušenosti. Srandovní na tom je, že jsme měly stejný nápad ve stejnou dobu, obě ho vedeme 7 let, máme shodné jméno a velmi podobné příjmení a náplň kroužku je téměř totožná. Určitě Vás pak budu o setkání informovat.

Ozvalo se mi několik zájemců o techniku Ruce světla, takže pokud by ještě někdo měl zájem, seminář proběhne pravděpodobně během měsíce října. Ráda bych zopakovala úspěšnou přednášku Energie dětí a vůbec se jim více věnovala v jakési poradně. To je nápad jednoho mého indigáčka, který pořád chce, abych si otevřela  "ordinaci" pro děti, protože je jich hodně nešťastných, mají spoustu problémů, nikdo je neposlouchá a nikdo jim nic nevysvětlí a nikdo jim nepomůže. Prý by jezdil po okolí na kole a říkal to dětem, ať ke mně zajdou, že on má se mnou ty nejlepší zkušenosti.......

Loutkové divadlo zahájí svou sezónu v říjnu a jaká pohádka to bude a kdy přesně se bude hrát, se v nejbližších dnech dozvíte na www.loutkysmirice.webnode.cz  . Prozatím jsme vymetli pavučiny a připravili divadýlko na sezónu, tento týden začínáme zkoušet, na letošní rok chystáme i překvapení, tak koho to zajímá, sledujte stránky divadla.

V rubrice Indigové děti - zaujalo mne.....najdete nějaká nová moudra od indigáčka Marečka, z něho ta moudra padají, že se nestačím divit :))

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

28.5.2013

Po delší odmlce opět zdravím všechny, kteří občas navštíví mé stránky. Jen krátce co se událo :)  Užila jsem si krátkou dovolenou na kolech v okolí Orlíku a na Sázavě. Počasí tedy nebylo pravda zrovna ukázkové, ale i tak to bylo moc fajn hlavně díky přátelům, kteří byli s námi.

15.května jsem měla přednášku o energii dětí v mateřském centru Budulínek pro organizaci Stopa čápa, která se věnuje rodinám s dětmi v pěstounské péči. Bylo to moc příjemné setkání :-)

Minulý víkend jsme si s manželem udělali krátký " fakultativní výlet " do švýcarského Curychu a okolí Bodamského jezera. Tak to bylo moc pěkné :) Zejména curyšský park u jezera plný kvetoucích pěnišníků a Čínská zahrada byly balzámem na duši.

Jen co se zmátořím a vyrovnám se s počasím, které mi moc nevyhovuje :( budu se věnovat trochu těmto stránkám. Jsem si vědoma toho, že je zanedbávám, ale psala hned v jejich úvodu, že je to momentální součást. Takže uvidíme jakým směrem se bude vše ubírat, nějaké plány a vize mám :-)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

2.4.2013

Stala se mi včera taková věc, byla jsem vyzkoušet horolezeckou stěnu v Černožicích a moc se mi to líbilo, no vlastně jsem byla nadšená..Zase jsem si posunula své hranice, ověřila si jak funguje energie strachu, jak sladit tělo a hlavu, jak přelévat energie v těle kam je potřeba, použdýchací techniky apod. (dýchací technika se mi báječně osvědčila i na zubařském křesle). Tyto aktivity jsou báječné na to, zkusit si v praxi některá z knih a přednášek nabytá moudra (stejně jako jindy jsem např. testovala teorii v praxi při jízdě na koni). Atmosféra výborná, instruktoři báječní. Doprovod mi dělala moje starší dcera a myslím, že jsme si to obě užily a ona si ještě odvezla cenu za to, že vylezla nejrychleji nahoru. Byla jsem tak příjemně naladěná a příjemně unavená, že jsem po delší době krásně spinkala. Všem doporučuji :)

Naše divadýlko zahraje v neděli 7.4.2013 od 14 hodin pohádku Dvě Maričky, tak pokud můžete vezměte svá dítka a přijďte se na nás podívat. Naše loutkové divadýlko má taky své nové webové stránky a to www.loutkysmirice.webnode.cz  najdete tam program, zajímavosti, historii a fotky. Nově též videoukázku z pohádky O pejskovi a kočičce.

Všechny Vás zdravím a nebojte nezahálela jsem :) Mám za sebou např. úspěšnou přednášku na téma Energie dětí v HK, přednášku pro maminky s miminky v Mateřském centru Budulínek atd. atd, tak snad pochopíte, , že jsem trochu nestíhala :) V poslední době funguji trochu jako mediátor mezi dospělými a dětmi a přemýšlím, zda nedat na stránky některé opravdu zajímavé " případy " pokud zúčastnění budou souhlasit, určitě by to bylo zajímavé a poučné čtení.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

27.2.2013

Hlásím, že naše loutkové divadlo uvede v neděli 3.3.2013 pohádku MÍČEK FLÍČEK. Začátek je jako obvykle ve 14. hod a jako obvykle, Vás srdečně zveme:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

17.2.2013

Zdravím všechny milé lidičky po delší odmlce:)

Vzhledem k tomu, že jsem byla oslovena ohledně mé práce v Klubu indigáčků, rozhodla jsem se udělat přednášku na téma Energie dětí. Přednáška proběhne 13.3.2013 od 18.hod v Cukrárně a kavárně u Markéty v Hradci Králové (Hořická ul).

Pozvánku naleznete zde :  Přednáška Energie dětí.doc (183 kB)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

14.1.2013

Obdrželi jsme oficiální odpověď z Městského úřadu na náš dopis, za záchranu buku lesního. Najdete ji v rubrice Indigové děti :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Loutkové divadlo ve Smiřicích uvede v neděli 20.ledna 2013 pohádku HRAČKY NA CESTÁCH. Začátek je jako obvykle ve 14.00 hod. Jste srdečně zváni !

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Zdravím všechny náhodné i nenáhodné návštěvníky těchto stránek v roce 2013. Pomyslný konec máme zdárně za sebou a myslím, že nám prospěl. Hodně lidí, se kterými jsem mluvila, považují tento rok za rok změn. A mě se to líbí a nic proti tomu nenamítám. Tak všem přeju, sebe nevyjímaje, ať nám jdou ty změny k duhu :-)    Vaše Víla 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Veselé Vánoce,

v roce 2013 změny jenom k lepšímu, láskyplnou komunikaci, oboustranně výhodnou spolupráci a lásku bez podmínek,

Vám všem

s pokorou a láskou přeje

Věra Kloučková

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

20.11.2012  Vážení a milí, mám pro Vás dobrou zprávu, podařilo se zachránit nejstarší a nejkrásnější strom v našem zámeckém parku, téměř 200 let stary buk lesní. Díky skvělému člověku Honzovi Koudelkovi, který bojoval jako lev a snad i za malého přispění našeho klubu indigáčků a lidiček, kteří věřili. Moji indigáčci (i ti z předchozích let) si neomylně vždy vybrali tento strom za svůj. Komunikovali jsme s ním, hráli si pod jeho korunou. Proto jsme včera s dětmi oficiálně předali na Městský úřad dopis, ve kterém vyjadřujeme svůj nesouhlas s postupem městského úřadu v této záležitosti (více info na www.smirice.cz - obnova zámeckého parku). Doufáme, že i ostatní stromy, které nejsou nemocné, jen nepohodlné a nevyhovující budou mít štěstí, jako ten náš :) Dopis si můžete přečíst zde na stránkách, v rubrice INDIGOVÉ DĚTI a podívat se i na obrázky, které děti namalovaly.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

14.11.2012  Milí moji, protože určitě sami cítíte, že tento rok je podzim nějak náročnější, než ty předešlé a protože my, citlivější jedinci dost vše dost intenzivně  prožíváme, chci se s Vámi podělit o informace, které jsem obdržela a které mi dost pomohly. Najdete je v rubrice TEXTY pod názvem ENERGIE PODZIMU 2012 ANEB JAK TO S NÁMI MÁVÁ:)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

5.11.2012  Loutkové divadlo ve Smiřicích, uvede v neděli 18.11.2012 ve 14.hod, pohádku O PYŠNÉ BASE ANEB KAŠPÁREK VAŘÍ ŽIVOU VODU. Jste srdečně zváni:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

5.11.2012 Všimla jsem si, že nejste moc spokojeni s tím, jak mé stránky vypadají a doporučujete mi je vylepšit. Budu tedy vděčná, za vaše nápady, postřehy, ba i kritiku. Pokud to se mnou bude rezonovat, ráda vám vyhovím a pokusím se s tím něco udělat:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

5.11.2012  Napsala jsem pro vás příhodu z dětství JAK JSEM SE (NE)NAUČILA NIC ODKLÁDAT, třeba vám to něco připomene:) najdete v rubrice TEXTY.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

23.10.2012  Nevím, zda jsem Vám říkala, že chodím na úžasný kurs kreslení pod vedením Honzy Koudelky, můj první portrét už je hotový a najdete ho v rubrice Obrázky. A jestli jste si mysleli, že se nepochlubím, tak jste se mýlili:))

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

23.10.2012  Naše loutkové divadlo zahraje v neděli 28.října ve 14 hod. pohádku DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ jste srdečně zváni !!!  Upoutávku na minulou pohádku Kašpárek v pekle, kterou jsme hráli minulou neděli jsem nestihla napsat a moc se tímto omlouvám.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

23.10.2012  Ve čtvrtek 18.10. jsem měla přednášku v Tyflocentru v HK na téma Energie kolem nás, člověk jako součást přírody. Setkání s klienty Tyflocentra bylo jako vždy velmi příjemné a zakončili jsme ho krátkou meditací:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

18.92012  Hlásím, že loutkové divadlo už pilně nacvičuje první pohádku této divadelní sezóny s pracovním názvem DŠB a první  představení proběhne pravděpodobně začátkem října. Samozřejmě budu včas informovat :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

18.9.2012. Celodenní seminář MENTÁLNÍ TECHNIKY proběhne v sobotu 13.10.2012 od 9.00-17.00 hod. Podrobnější  pozvánku najdete v rubrice SEMINÁŘE,PŘEDNÁŠKY. Co si představit pod pojmem mentální techniky najdete v rubrice MENTÁLNÍ TECHNIKY:)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

18.9.2012  První schůzka dětí z Klubu indigáčků se uskuteční v pondělí 1.října od 16 hod v DDM. Už se moc těším :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx

10.9.2012  V rubrice TEXTY najdete článeček OTÁZKY MÉ SESTRY. Myslím, že jde o zajímavé čtení a pokud by měl někdo odpovědi na její otázky, moc ráda si je přečtu, pokud mi je napíšete na e-mail. Samozřejmě, že je dám i na své stránky k těm mým odpovědím, aby bylo více názorů:) Víc hlav víc ví :)) 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

1.9.2012  Kurs ruce světla by měl proběhnout 14-15. září, bližší info pro zájemce v rubrice SEMINÁŘE, PŘEDNÁŠKY :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

1.9.2012  Klub indigových dětí by měl v letošním letošním školním roce opět fungovat. Budeme se scházet nejspíše opět v pondělí od 16. do 17 hod.Podrobnosti najdete v nabídce kroužku DDM Smiřice na školní rok 2012/2013, nebo se můžete informovat telefonicky na tel. č. 731 238 408.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(27.8.2012) Zdravím všechny, kterým je líto tak, jako mě, že se prázdniny nezadržitelně blíží ke konci. Určitě nás ale navzdory tomu, čekají krásné dny:) Sepsala jsem pro Vás pár zažitků z mé dovolené, tak koho by to zajímalo, článeček najdete v rubrice texty pod názvem SETKÁNÍ S BOHYNĚMI, je tam i foto .

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(12.6.2012)  V pátek 8.6.2012 jsme měli rozlučkovou noc s dětmi z Klubu indigáčků. Přespali jsme v DDM a než jsme šli spát, hráli jsme si s kamínky, kartami, malovali jsme společnou mandalu, vyprávěli příběhy a udělali jsme si i malý rituál, při kterém jsem dětem předala Andělské světýlko. Původně jsme chtěli opékat buřty, ale celodenní krásné počasí se pokazilo a začalo pršet. Nám to ale nevadilo, nenechali jsme si zkazit náladu a buřty jsme si opekli v kuchyňce na pánvičce, chutnaly skvěle:) Zřejmě jako omluvu za to pokažené počasí seslali nám z nebe krásnou duhu, přímo před naše okna :-) Děti byly nadšené a hned rozklíčovaly, že duhá obsahuje stejné barvy jako čakry. Karolínka nám přinesla ukázat nádherné obrázky bytostí, které se o naše čakry starají. Každá bytůstka má v ruce kouzelnou hůlku a obsahuje zesilovač energie v podobě symbolu. Když se nám ztratil kamínek, požádali jsme ostatní kamínky a jednu z bytostí o pomoc a ejhle, ztracený kamínek se během pár minut vykutálel:) Fotky z naší rozlučkové noci, společně malovanou duhovou mandalu a obrázky Karolínčiných bytůstek najdete v sekci FOTO - INDIGÁČCI (budou asi až na konci :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(23.5.2012) Termín na kurs Ruce světla  14.- 15. září 2012 Mentální techniky 13. října 2012. Zájemce prosím o přihlášky na tel. 731 238 408 nebo na e-mail: vecarka@seznam.cz . S dostatečným předstihem poskytnu přihlášeným bližší informace - cena,místo konání -pravděpodobně HK, čas, co s sebou atd. Tyto termíny jsem volila vzhledem k tomu, že letos se nám sezóna v Loutkovém divadle poněkud protáhla až do června, kdy máme poslední představení pro postižené děti v rychnovských Domečcích a že již mám na červen i jiné závazky. Prázdniny vynechávám, ty si myslím každý rád užijeme po svém:))

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(23.5.2012) Do rubriky INDIGOVÉ DĚTI jsem pro vás porovnala dvě teorie vývoje dítěte. A to teorii "Vývojové úkoly" uznávaného německého psychologa Erika Eriksona, která se učí na školách ve vyvojové psychologii a teoriie "Lidský růst a vývoj v auře"  Barbary Ann Brennan z její knihy Ruce světla. Dvě teorie, dva úhly pohledu, výsledek myslím stejný:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(14.5.2012) Zdravím všechny příznivce, nedávno jsem uskutečnila takový rychlovýlet do Amsterdamu a splnila si jeden ze svých dávných snů. Navštívila jsem muzeum Vincenta Van Gogha a okusila energii jeho originál obrazů. Silný zážitek. V Amsterdamu jsem pořídila pár zajímavých fotek, tak je najdete u těch ostatních na konci fotogalerie. V muzeu se fotit nesmělo, takže obrazy mého přítele Vincenta zůstávají v mém srdci:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(18.4.2012) Prosba o pomoc :) sháním skládácí masážní lehátko, pokud by se ho někdo potřeboval zbavit, nebo věděl, kde se dá slušně koupit, budu vděčná za tip nebo radu zaslanou na můj mejlík. Děkuji :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(18.4.2012) Jen pár plánovaných akcí :  v pátek 18.5.2012 večer sehraje naše loutkové divadlo představení  KAŠPÁREK V PEKLE,  tentokrát pro dospělé. 24.5.2012 mám přednášku O Reiki pro klienty hradeckého Tyflocentra a moc se na to těším. Termíny plánovaných kursů najdete během května zde:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(5.4.2012) Napsala jsem pro vás takový fejetonek O boji , najdete v rubrice TEXTY.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(5.4.2012)  Zpráva pro zájemce o kurz Ruce světla: kurz bude později než jsem předpokládala, rozešlu mejlíky, sejdeme se a dohodnem vše osobně:) (pokud by se našel další zájemce kontakty na mne najdete na webu).

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(19.3.2012)  Zvu Vás na pohádku KAŠPÁREK V PEKLE do našeho loutkového divadýlka v neděli dne 1.4.2012 od 14.hodin .

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(9.2.2012) V sekci Indigové děti, některá zaznamenaná moudra, ta, na která jsem si vzpoměla, musím si je začít zapisovat hodně mi jich uteklo a je to škoda:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(7.2.2012)  Napsala jsem pro vás něco o důvěře a lásce ( rubrika Texty) , a podělila jsem se s vámi o to, co mne zaujalo (citace z knihy a něco o tom, jak se vnitřně cítí indigové dítě ) najdete v rubrice Zaujalo mne. Tak ať se vám to líbí:)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(2.2.2012)  Zdravím všechny lidičky, kteří si našli cestu k mým stránkám. Začátek roku 2012 proběhl v jakémsi zvláštním tichu a klidu a mě to moc vyhovovalo. Přemýšlela jsem, odpočívala,měla jsem zvláštní ticho v hlavě i v srdci. Ten stav se mi moc líbil. Nezahálela jsem ovšem a snažila se a stále ještě snažím, něco zajímavého pro Vás připravit. Seminář Mentální techniky plný energetických cvičení a kurs Ruce Světla o který mně žádalo pár lidiček, mám skoro hotové. Tak až to bude opravdu do puntíku připravené, dám vědět a termíny najdete na mých stránkách:) Kursy Reiki 1 i 2 jsem schopna po dohodě poskytnout kdykoliv.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(2.2.2012)  Příznivce Loutkového divadla ve Smiřicích zvu dne 18.února 2012 na přehlídku loutkových divadel v Jaroměři, kde náš soubor v 9.00 hod sehraje pohádku Vodníkova Hanička.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(29.12.2011)  Přeji všem lidem dobré vůle mnoho štěstí, zdraví a pokojných dnů v roce 2012. Nezapomínejte na to, že budoucnost si tvoříme sami svými myšlenkami a z nich vzniklými činy. Snažte se svou mysl držet tam, kde jedině je vaše tělo, tedy v přítomném okamžiku :) Čiňte co říkáte, říkejte co cítíte a neklamte své tělo a svědomí tím, že konáte činy, které neschvalujete. Žijte v pravdě a lásce.

                    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(29.12.2011)  Srdečně Vás zvu do našeho loutkového divadla ve Smiřicích  na pohádku VODNÍKOVA HANIČKA. Představení se uskuteční v neděli 15.ledna 2012 ve 14 hod.

                        XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(10.12.2011)  V rubrice TEXTY jsou některá další poselství a po delší úvaze jsem se rozhodla, svěřit se vám se svým zážitkem.

                         XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(10.12.2011)  Do rubriky obrázky, se mi podařilo dát něco z mé tvorby. Nejsou to žádná umělecká díla, spíš díla okamžiku. Některé obrázky jsou malované s určitým záměrem, vyjadřují mé nálady, zážitky, pocity. Některé jsou jen automatickou kresbou a vypadají jako čmáranice bez ladu a skladu. Kdo z vás kreslíte, určitě víte o čem mluvím a sami máte jistě také mnoho svých kreseb, kterým rozumíte jen vy sami a se kterými máte spojené určité pocity, či prožitky :)  Kreslení je moc fajn a vrací nás k vnitřnímu dítěti. Proto se mu oddávejte s radostí pokaždé, když budete mít potřebu. Krásně vás srovná a vibrace barev a energie, které do obrázku vložíte s Vámi budou nádherně spolupracovat. Kreslení je léčivé nejen pro ty kdo obrázky kreslí, ale i pro ty, kteří se na ně později dívají. Tvořte ! Ať už budete malovat obrázky, či plést košíky, šít nebo vyrábět šperky z drátků, budete léčit svou duši a ještě třeba potěšíte své okolí pěkným vlastnoručně vyrobeným dárkem :)

                                XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(4.12.2011)   Zdravím všechny návštěvníky a přeji příjemné adventní dny. Moc to s těmi přípravami na Vánoce nepřehánějte :)) proběhnou i bez uklizeného bytu a 20druhů cukroví. Soustřeďte se na klid, pohodu a setkání s rodinou a přáteli.

                                    XXXXXXXXXX

Moc děkuji všem, kteří přišli na setkání do čajovny 30.11.2011 byl to velmi příjemný večer, plný inspirace a nápadů.

                                    XXXXXXXXXX

Mám tolik fotek, že jsem přidala další (mandalky,indigáčci,jak vidím svět) tak snad nebudete zahlceni, všeho moc škodí, jsem si toho vědoma. Chystám pro Vás své mandalky a obrázky, též nějaké texty. Přes Vánoce mám volno , tak se budu snažit.

                                     XXXXXXXXXX

(20.11.2011)  Podařilo se mi přidat nějaké další fotky. Tak se podívejte :)

                                   XXXXXXXXXX

(7.11.2011)  Dne 30.11.2011 v 17 hod zvu své žáky REIKI na příjemné posezení s výměnou zkušeností do Sluneční čajovny v Hradci Králové. Pozvánky těm, kteří prošli mým kursem jsem rozeslala. Pokud by někdo měl zájem přijít též i když pozvánku nedostal je samozřejmě vítán :)))

                                    XXXXXXXX

(28.10.2011) V rubrice Texty najdete zamyšlení na téma datumu 28.10.2011 

                                     XXXXXXXX

(26.9.2011)  Kurs Reiki 1 probíhá 30.9 - 1.10. v Hradci Králové, bližší info tel. 731238408

                                    XXXXXXXXX

(26.9.2011)  Klub indigáčků - 1.schůzka se koná v pondělí 3.října od 16 hod v prostorách Domu dětí a mládeže ve Smiřicích.

                                     XXXXXXXXX

(26.9.2011) Dne 18.10. mě najdete ve Sluneční čajovně v Hradci Králové. Od 18hod mám přednášku na téma : Děti jsou našimi učiteli aneb postřehy a   zajímavosti z Klubu indigáčků. Budeme si povídat o dětech a jejich zájmu o duchovní vědy. Vstupné je 50 kč.

                                      XXXXXXXXX

(26.9.2011) Hlásím nový odkaz na krásné výrobky z keramiky :)                                                                                                                                      

                                       XXXXXXXXX

14.9.2011  Do rubrik Loutkové divadlo, O sluníčku a Já jsem, se mi podařilo vložit obrázky jupíí.Tak mrkněte. Stále se učím,tak jsou možná trochu nakřivo:(    

                 Také jsem přidala nový odkaz na moc pěkné stránky.

                                        XXXXXXXXX

6.9.2011    Klub indigáčků pro rok 2011/2012 začne v měsíci říjnu s ostatními kroužky. Můžete sledovat i stránky DDM.

V kroužku se budeme učit pracovat se svojí energií a se svým tělem, budeme poznávat taje a souvislosti přírody a zákony vesmíru, jak vše funguje a proč (cvičení jógy pro děti, kreslení mandal a léčivých obrazků, meditacní cvičení apod). Cílem je naučit děti využívat jejich přirozenou spiritualitu, kterou v pozdějším věku ztrácejí. Aby i v budoucnu věřily sami sobě, poslouchaly řeč svého těla, využívaly intuici a svou vnitřní sílu. Budeme se snažit porozumět zákonitostem přírody jejíž součástí je i člověk, za pomoci energie Reiki.

                                           XXXXXXX

6.9.2011    Hlásím, že se mi podařilo dát pár fotek do rubriky FOTO tak můžete mrknout :)

                                            XXXXXXXX

1.9.2011   Připravila jsem pro Vás nové rubriky  JINÉ ODKAZY a PORADNA PRO INDIGOVÉ DĚTI

                                            XXXXXXXX

Věra Kloučková – Mistr / Učitel  Reiki  Usui  Shiki  Ryoho

Vzhledem k tomu, že mám několik zájemců o kurs REIKI 1.stupeň, dovoluji si i Vám ostatním nabídnout tuto možnost.

Termín :                                                       září 2011 (poslední víkend)

Doba konání :                                               2 celé dny (pá-so nebo so-ne)

Max. počet osob v jednom kursu :                  8 (když bude více zájemců, nabídnu další termín)

Místo konání :                                              Hradec Králové nebo Smiřice (bude upřesněno)      

Cena :                                                        1100,- Kč

Přihlášky na telefon  731 238 408 nebo na e-mail vecarka@seznam.cz , případné dotazy / info  tamtéž .

CO SE V KURSU  NAUČÍTE :

REIKI je životadárná vesmírná energie, která je všude kolem nás, dozvíte se o její historii, seznámíte se s pojmy jako čakra, aura, vesmírné zákony apod.. Naučíte se základům práce s energií a po zasvěcení do REIKI i jejímu praktickému využití, např. v podobě terapie přikládáním rukou. REIKI v nás probudí lásku a my se vydáme na cestu sebepoznání a sebenalezení. Kurz je vhodný i pro starší děti.

Případným zájemcům budou informace upřesněny na předběžné schůzce nebo e-mailemc

Vyhledávání

Kontakt

Věra Kloučková Kršovka 470
Smiřice
503 03
731238408

č.ú. 1022152827 / 6100